Od ponedeljka, 6. do četvrtka, 9. februara 2023. godine se održava još jedan u nizu besplatnih online kurseva za srednjoškolce pod nazivom Osnove: HTML 5, CSS 3, JavaScript.

• I dan - ponedeljak, 6.2.2023. Uvod u HTML5 i CSS3 - početak u 11 časova
  • II dan - utorak, 7.2.2023. HTML5 - Praktično - početak u 11 časova
  • III dan - sreda, 8.2.2023. CSS3 - Praktično - početak u 9 časova

kurs-html-css-js-2023

Cilj ovog kursa je upoznavanje polaznika sa osnovama HTML i CSS tehnologija. Ovaj kurs je namenjen osobama bez prethodnog znanja i iskustva u oblasti veb dizajna. Tokom kursa obrađivaće se teme poput osnovnih tagova HTML-a, listi, linkova, slika, CSS selektora, tabela, divova, itd. Kroz mnogobrojne praktične primere, nakon završenog kursa, početnici u ovoj oblasti biće osposobljeni za kreiranje i modifikovanje jednostavnijih veb stranica i izradu statičkih veb sajtova. Polaznici će takođe biti upoznati sa osnovnim principima rada HTTP-a (HyperText Transfer Protocol), kao osnovnim protokolom koji se koristi na Web-u, jednim od najšire korišćenih servisa Interneta.Takođe ovim kursem a u sklopu poslednjeg dana biće obrađen i uvod u JavaScript.

• Uvod
    • Osnovni pojomovi o Internetu
    • Osnove WWW (URL, HTML, HTTP)
  • Osnovi tagovi jezika HTML
    • HTML
    • HTML 5
  • HTML
    • Liste
    • Tabele
    • Linkovi
    • Slike
  • CSS Uvod
    • Vrednosti
    • Uobičajna svojstva
  • CSS
    • URL
    • CSS selektori
    • Raspored na veb stranici
    • Tabele i divovi
    • Sintaksa
    • Promenjive
    • Funkcije
    • Pozivanje funkcija kroz događaje

Zainteresovanu učenici srednjih stručnih škola i gimnazija, kao i nastavnici se mogu prijaviti putem sledeće FORME ZA PRIJAVLJIVANJE, nakon čega će na mejl koji ostave u prijavi dobiti sve parametre za pristup kursu.

Univerzitet Singidunum © 2023