Studentima uručeni Oracle sertiifkati

Oracle kompanija je omogućila studentima Univerziteta Singidunum polaganje i sticanje zvaničnog sertifikata iz kursa "Oracle Database Design and Programming with SQL". Studenti koji su položili sve predispitne obaveze tokom 10-nedeljnog onlajn kursa i uspešno odbranili projektni rad, stekli su pravo na dobijanje sertifikata.

oracle-university-kurs-1

Kurs se organizuje svake školske godine početkom letnjeg semestra i mogu ga besplatno pohađati svi studenti Univerziteta Singidunum, koji žele da nauče da projektuju i razvijaju baze podataka. Ove školske godine od ukupno 64 prijavljenih studenata sa Fakulteta za informatiku i računarstvo, 34-oro je uspešno položilo ispite i time steklo prava na zvaničan Oracle sertifikat. Kursom je administrirao mr Nikola Rančić, a koordinirala prof. dr Angelina Njeguš. Svečano uručenje sertifikata je organizovano dana 7. jula 2017. godine.

oracle-university-kurs-2

Više o samom programu kursa možete pogledati ovde.