Održana Međunarodna naučna konferencija SINTEZA 2017

U petak, 21. aprila 2017. godine na Univerzitetu Singidunum održana je četvrta po redu međunarodna naučna konferencija Sinteza 2017. Ove godine, težište konferencije bilo je posvećeno informacionim i komunikacionim tehnologijama, obradi podataka, saradnji univerziteta i privrede kao i različitim vidovima elektronskog poslovanja.

sinteza-2017-10

Prisutnima su se na plenarnom svečanom zasedanju obratiti:

• Prof. dr Mladen Veinović, rektor Univerziteta Singidunum
  • Prof. dr Endre Pap, profesor na Univerzitetu Singidunum
  • Gospodin Roberto Mignemi, jedan od osnivača i glavni izvršni direktor kompanije OmnitechIT iz Italije
  • Maarten De Vos, PhD, University of Oxford
  • Mohammed Ismail, PhD, Wayne State University
sinteza-2017-01 sinteza-2017-02

Nakon svečanog otvaranja i plenarnog zasedanja rad je nastavljen u više sesija koje su pokrile sledeće oblasti:

• Informaciona bezbednost
  • Nauka o podacima
  • Internet i perspektive razvoja
  • Napredno računarstvo i računarstvo u oblaku
  • Softversko i informaciono inženjerstvo
  • Sistemi elektronskog poslovanja
  • Elektronske komunikacije i sistemi digitalnog emitovanja
  • Napredni inženjerski sistemi
  • Moderne tehnologije u učenju jezika
  • Informacione tehnologije u obrazovanju
sinteza-2017-03 sinteza-2017-04

Sinteza 2017 bila je idealna prilika za sve učesnike da prezentuju svoje radove i rezultate istraživanja široj javnosti, kao i da razmene iskustva i ideje sa drugim uglednim stručnjacima iz relevantnih oblasti. Ove godine naučni odbor konferencije činilo je 28 profesora iz zemlje i 40 profesora sa 37 uglednih Univerziteta širom sveta.

Od ukupnog broja pristiglih radova 40 je bilo sa Univerziteta Singidunum, dok su ostali radovi sa drugih naučnih institucaja iz Srbije, SAD, Bugarske, Belgije, Bosne i Hercegovine, Nigerije, Makedonije, Litvanije, Grčke, Velike Britanije, Libije, Španije, Crne Gore, Rumunije i Rusije.

sinteza-2017-05 sinteza-2017-06

U okviru Sinteze 2017. održan je i seminar za nastavnike srednjih škola pod nazivom “Primena Interneta u komunikaciji sa đacima-Stranice predmeta”.

Konferenciji Sinteza 2017. su, pored velikog broja profesora srednjih stručnih škola i gimnazija, prisustvovali i učenici Matematičke gimnazije iz Beograda, koji su pokazali interesovanje za sesiju Nauka o podacima.

sinteza-2017-07 sinteza-2017-08

Slike sa konferencije Sinteza možete pogledati u galeriji sajta Univerziteta Singidunum, ovde.

Na sajtu konferencije Sinteza postavljene su izveštaji i fotografije sa ovogodišnje konferencije.